WhatsApp, 1 Ocak 2021’den itibaren eski model Android ve iPhone akıllı telefonlarda, uygulamaya güncelleme yayınlamayacak. Bu telefonlarda WhatsApp, 1 Ocak’tan sonra tüm özellikleri ile kullanılamayacak.

WhatsApp, 1 Ocak 2021’den itibaren bazı eski model telefonlar için güncelleme yayınlamayacağını duyurdu. Bu telefonlarda, uygulamanın tüm özellikleri yer almayacak olmasının yanı sıra, şirket, destek de vermeyecek.

WhatsApp hangi modeller için desteğini kaldırıyor?

WhatsApp’tan yapılan açıklamada, 1 Ocak 2021 itibariyle iOS 9 ve altı, Android 4.0.3 ve altı işletim sistemi kullanan modellere destek verilmeyeceği aktarıldı.

Güncelleme almayacak iPhone modelleri arasında, iPhone 4 ve altı modeller yer aldı. Android’de WhatsApp güncellemesi almayacak modeller ise, Samsung Galaxy S2 ve altı modeller olacak.

iPhone’larda iOS 9, Android’lerde ise 4.0.3 üstü sürümler için güncelleme yapabilen kullanıcılar, WhatsApp’ın bu uygulamasının dışında kalabilir. Bu nedenle, WhatsApp güncellemesi almaya devam etmek için, telefonunuzda Ayarlar menüsü üzerinden işletim sistemini en güncel sürümüne yükseltebilirsiniz.

WhatsApp’ın eski model telefonlar destek vermeyecek olmasının nedeni bilinmese de, yorumlar, bu telefonların kullanım oranının ciddi oranda düşmesini işaret ediyor. 

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

YORUM YOK

CEVAP VER