Her yıl Nisan ayında düzenlenen ve 1 milyondan fazla katılımcıya ev sahipliği yapan New York Uluslararası Otomobil Fuarı, COVID-19 salgını nedeniyle Ağustos ayına kadar ertelenmişti. Ancak organizatörler şimdi de bu seneki fuarı iptal ederek 2021 baharında otomobil gösterisini canlandırmaya odaklandıklarını söylediler.

Otomobil fuarına ev sahipliği yapan Javits Center, Mart ayı sonlarında koronavirüs hastalarını tedavi etmek için bir tarla hastanesine dönüştürüldü. Halen COVID-19 hastaları için bir hastane olarak kullanılıyor. Şu anda orada tedavi edilen hastanın olmamasına rağmen gelecekteki acil durumlara karşı alan beklemede tutuluyor.

New York Otomobil Bayileri Derneği başkanı ve işletmecisi olan Mark Schienberg “Pandeminin başlangıcından bu yana, valilerimizle ve Javits yetkilileriyle, katılımcılarımızı korumak için yakın bir şekilde çalıştık. Javits Center‘ın bu zor dönemde oynadığı rolle son derece gurur duyuyoruz ve hizmete hazır kalması gereğini anlıyoruz.” dedi.

2021 yılında gerçekleştirilecek olan New York Uluslararası Otomobil Fuarı ise 2 Nisan – 11 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.

YORUM YOK

CEVAP VER