Cenevre Otomobil Fuarı öncesi yeni model otomobiller ortaya çıkarken 2020 Skoda Octavia hakkında da detaylar resmi kanallar aracılığıyla paylaşıldı. Fuarın en merak edilen modellerinden olan Octavia RS, görsel güzelliğinin yanı sıra performansıyla da dikkatleri çekiyor.

1.4 litrelik benzinli motora sahip olan yeni Skoda Octavia aynı zamanda elektrik motoruyla da desteklenecek. Yeni Octavia 245 HP ve 400 Nm tork ile adeta performans canavarı olarak kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Tüm bunların yanı sıra yeni Octavia, kilometrede yalnızca 30 gram karbon salınımı oranıyla da bütün ilgiyi üzerine çekmiş durumda.

Elektrik ile 55 Km Menzil Hedefi Var

2020 Skoda Octavia RS, elektrikli motoruyla tam 55 kilometrelik bir menzil sunuyor. Yeni Octavia RS modelinde fren sistemi ve süspansiyonun tamamen yenilendiği bilgisi de verildi. Aracın dış tasarımıyla ilgili bilgiler verilse de henüz kokpite ait detaylar paylaşılmadı. Önümüzdeki günlerde Octavia RS modeline ait kokpit görüntülerinin de paylaşılacağı iddia ediliyor. Skoda, Superb modeliyle birlikte Octavia RS modelinden de bir hayli ümitli.

YORUM YOK

CEVAP VER