Hyundai Elantra modelinin yeni jenerasyonunun tanıtımı için hazırlanıyor. Modelin ilk görüntülerini yayınlayan şirket tanıtımın yer ve saatini de duyurdu.

Hyundai şu anda 2021 Elantra hakkında belirli bir ayrıntıyı açıklamıyor. Sadece 3D tarzda yüzey kaplaması ve gövdesinin kenarlarında keskin hatlar ile sedan otomobilin mevcut modelden daha uzun, daha düşük ve daha geniş olacağını söylüyor. 2021 Elantra’da ayrıca otomobil üreticisinin kendisinin “iddialı” olarak tanımladığı bir “Parametrik Dinamik” tasarım teması kullanılacak.

Otomobilin direksiyon simidi yeni Sonata’dakine oldukça benzer tasarlanmış. Sürücü koltuğu kabinin geri kalanından ayıran daha hafif trim parçalarıyla sarılmış görünüyor. Gösterge paneline bağlı, kırmızı şerit ile renklendirilmiş konsolun merkezinde ise bir bilgi-eğlence ekranı bulunuyor.

Mevcut Elantra gibi, yenisi de şeritten ayrılma uyarısı, adaptif cruise control, kör nokta tespiti gibi birçok sürücü destek özelliğini bulunduracağı düşünülüyor. Eminiz ki Hyundai, Sonata’nın kör nokta kamerası gibi bazı yeni teknolojilerini de kullanacak.

2021 Hyundai Elantra Ne Zaman Satışa Çıkacak?

2021 model Elantra’da çok büyük değişiklikler var ve bu yepyeni versiyon 17 Mart’ta Kaliforniya, Batı Hollywood’daki bir etkinlikte gösterime çıkacak. Gelecek hafta tamamlanması beklenen otomobilin Eylül ayında ABD’de satışa sunulması bekleniyor.

YORUM YOK

CEVAP VER