250 Dolardan Satışa Çıkan Tesla Tekila 24 Saat İçinde Tükendi

250 Dolardan Satışa Çıkan Tesla Tekila 24 Saat İçinde Tükendi

Nosotros Tequila tarafından üretilen, 750 ml’lik Tesla Tekila markalı ürünler, Tesla’nın alışveriş sitesinde listelendi. 250 dolarlık fiyat etiketine sahip ürünler 24 saat içinde tükendi.

Tesla, ilginç fikirleriyle gündeme gelen Elon Musk’ın yeni bir hamlesiyle gündemde. Daha önce Tesla markalı şapka, sweatshirt ve tişört gibi giyim ürünlerini alışveriş sitesinde sunan Tesla, Tesla Tequila markalı tekila ile gündemde.

250 dolardan satıldı

Nosotros Tequila tarafından üretilen Tesla Tequila, şirketin alışveriş sitesinde 750 ml’lik şişelerle sunuldu. Ürünler kişi başı 2 şişeyle sınırlı tutuldu ve sadece ABD içinde satıldı. Buna rağmen tekilalar, 24 saat içinde tamamen satıldı.

![](images/tesla-tekila-cikardi-1600x749.png)

Elon Musk, bundan 2 sene önce Tesla markası ile bir tekil satışa çıkacağını duyurmuştu. Musk, üretilecek tekilaya Teslaquila ismini vermek istese de, marka tescil başvurusu reddedildi. Ancak görünen o ki, Tesla markalı tekila isteğinden Musk vazgeçmedi.

Bu yaz döneminde de şort satışıyla gündeme gelen Tesla, bu hamlesiyle hem şirkete alternatif, ek bir “ilginç” gelir modeli yaratmış oldu, hem de markasını yine gündeme taşımayı başardı.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus