ABD’li GSM Devlerinden Beklenen Hamle: 60 Gün Geç Ödeme İmkanı, Kesinti Uygulanmayacak!

ABD’li GSM Devlerinden Beklenen Hamle: 60 Gün Geç Ödeme İmkanı, Kesinti Uygulanmayacak!

ABD‘li telekom – GSM – devleri bugün bir anda yeni bir açıklama ile ülke gündemine oturdular. Washington, D.C. yönetimi bir süre önce trilyon dolarlık yardım ve kurtarma paketleri hazırlarken, corona virüsü salgınının ekonomik olarak ülkede herhangi bir iletişim kesintisine sebep olmasının önüne geçebilmek adına telekom devleri faturalar konusunda Amerikan vatandaşlarına yeni imkanlar sundular.

Bu kapsamda Verizon, T-Mobile ve AT&T kullanıcılarının 60 güne kadar fatura ödemelerini ertelemeleri ve 60 gün boyunca ödeme yapılmasa bile herhangi bir kesinti uygulanmamasına karar verdi.

![](images/telekom.jpg)

2 ay süre boyunca faturalarını ödemeyen Amerikan vatandaşlarının hizmetleri asla kesilmeyecek ve bu sebeple herhangi bir cezai bedel yansıtılmayacak. Ayrıca müşteri geçmişine herhangi bir olumsuz girdi girilmeyecek.

Bu sayede Amerikan vatandaşları corona virüsün pik yapması beklenen 2 ay içerisinde ödeme zorluğu çekseler bile herhangi bir kesinti olmadan internet, SMS ve çağrı haklarından yararlanmaya devam edebilecek, aynı zamanda operatörlerden haklarını almayı sürdürebilecekler.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus