Almanya, Fiat Egea’ya tam not verdi. Almanya’da faaliyet gösteren resmi araç muayene merkezi GTÜ, Fiat Egea’yı kendi segmenti arasında en dayanıklı otomobil olarak seçildi.

Tofaş’ın ürettiği Fiat Egea, Avrupa ülkelerine Tipo ismiyle ihraç ediliyor. GTÜ, piyasadaki tüm otomobillerin hem güçlü hem de zayıf yönlerini ele alarak tüketicilere en doğru bilgileri vermek için objektif bir şekilde çalışmalar gerçekleştiriyor. Fiat Egea’da bu sınıflandırma içerisinde 100 üzerinden 0,84’lük hata oranı ile sınıfının en dayanıklı otomobili seçildi.

1 Milyar Dolarlık Yatırımla Piyasaya Girdi

Tofaş otomobil üreticisinin 2015 yılının sonlarına doğru seri üretime soktuğu Fiat Egea modeli için 1 milyar dolarlık bir yatırım yapmıştı. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın pek çok noktasına ihraç edilen Egea, hem görünümü hem performansı ile kullanıcıların beğenisini toplamaya devam ediyor.

Fiat Egea’da motor, şasi, egzoz, gövde ve yağ kaçağı gibi birçok nokta kontrol edildi ve tüm kategorilerde ortalama değerin çok üzerinde bir puan almayı başardı.

YORUM YOK

CEVAP VER