Amazon, bu ayın sonlarına doğru Premier Lig’de futbol maçlarını ücretsiz yayınlamaya başlayacak. İngiltere’deki Twitch kullanıcıları, 29 Haziran’da oynanacak Crystal Palace ve Burnley maçıyla birlikte, dört maç izleyebilecek. 

Canlı sohbete açık olacak

Twitch izleyicileri, platform üzerinden takip ettikleri maçlarda canlı sohbete de katılabilecek. Maçlar oynanırken, canlı sohbet üzerinde emoji ile tepkilerini gösteren binlerce taraftar, adeta bir tribün ortamı yaratacak. Amazon, maç yayınlarını Prime Video abonelerine sunacak.

Premier Lig maçlarının yayın hakkını, 2018 yılında üç yıllığına satın alan Amazon, maçları Twitch üzerinden ilk kez ücretsiz olarak yayınlayacak. 

Amazon’un yeni hamlesi, koronavirüs salgını sırasında uzun bir ara verilen futbolu daha erişilebilir hale getirmek ve insanlara futbol heyecanını yeniden hissettirme amacı taşıyor. 

9 Mart’ta ara verilen Premier Lig, 100 günlük aradan sonra seyircisiz olarak devam ediyor. Ligde kalan 92 maç, Amazon Prime’ın yanı sıra Sky Sports, BT Sport ve BBC Sport tarafından da yayınlanacak. 

YORUM YOK

CEVAP VER