Google’ın, Android işletim sistemli akıllı telefonların, destekleyen otomobillerde kablolu ya da kablosuz bağlantı sunan uygulaması Android Auto, Türkiye’nin de dahil olduğu 36 ülkede kullanıma sunuldu. 

Android işletim sistemli telefonların, sürücülere trafikte daha iyi bir iletişim ve deneyim sunma amacıyla Google’ın geliştirdiği Android Auto Türkiye’ye geldi. Google’ın bir blog içeriğinde duyurduğu haberde, özelliğin Türkiye’nin de dahil olduğu 36 yeni ülkeye geleceği aktarıldı.

Android Auto’yu ne zaman kullanabilirim?

Google açıklamasında, Türkiye ve diğer 35 ülkeye Android Auto sisteminin geleceği bildirildi ancak tam olarak ne zaman kullanıma açılacağı henüz bilinmiyor.

Android Auto, Google servisleri yüklü olan cihazlarda, yerleşik olarak yer alıyor. Yani ekstra bir indirme ile uğraşmanıza gerek kalmayacak. Akıllı telefonunuz Android 10 ve üstü işletim sistemine sahipse, uygulamayı kullanabilirsiniz.

Android 9 ve daha eski sürüme sahip cihazlar, Google Play’den uygulamayı indirebilir. Ancak kablosuz kullanım sadece Android 10 ve üstü için mevcut.

Android Auto nasıl kullanılır?

Android auto, telefonunuzdaki uygulamalarını aracın bilgi ekranına yansıtmanızı sağlıyor. Spotify, takvim gibi Android Auto’ya özel optimize edilmiş uygulamaları araçtayken kullanabilir, Google Asistan ile aracınızı bir asistana dönüştürebilirsiniz. 

Android Auto, Türkiye’de satışta olan birçok yeni model otomobilde yer alıyor ancak hangi otomobillerde Android Auto var diye merak ediyorsanız, model bazında arama yapabilirsiniz.

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

YORUM YOK

CEVAP VER