Apple, ABD’deki Kapalı Mağazalarını Yeniden Açıyor

Apple, ABD’deki Kapalı Mağazalarını Yeniden Açıyor

Apple’ın ABD’deki perakende mağazaları, koronavirüs salgını nedeniyle Mart ayının ortasından beri kapalı. Ancak gelen bilgilere göre, şirket önümüzdeki hafta bazı mağazaları tekrar açacak. Apple temsilcisi, CNBC’ye verdiği demeçte “Gelecek hafta ABD’de Güney Carolina, Alabama ve Alaska’daki mağazalarımızdan başlayarak, mağazalarımızı yeniden açmaya başlayacağımız için heyecanlıyız” dedi.

Apple temsilcisi, açılan mağazalara yeni sosyal mesafe protokolü kapsamında sınırlı sayıda ziyaretçi alınacağını bu nedenle mağazaya girişlerde bir gecikme olabileceğini de belirtti. Temsilci, mümkün olduğunda müşterilerin temassız teslimat ya da çevrimiçi satın alma seçeneğini tercih etmelerini önerdi.

500’ün üzerinde mağazası var

![](images/apple-in-kac-magazasi-var.jpg)

Apple’ın belirtilen eyaletlerdeki mağaza sayısı altı. Ancak ABD’de ve dünyanın geri kalan ülkelerinde Apple’ın 500’den fazla mağazası var. Asya, Avrupa ve Avustralya’da yer alan 70’ün üzerinde mağaza, koronavirüs salgını ile mücadele etmek adına kapatıldıktan sonra şu anda yeniden açıldı. Çin’deki mağazalar da, ülkedeki normalleşmenin ardından hızlı bir şekilde açıldı. Tim Cook, Mayıs ayının ilk yarısında ABD’de birkaç mağazanın açılmasının söz konusu olduğunu söylemişti.

Uygulanacak yeni kurallar

Apple mağazalarında, diğer ülkelerde olduğu gibi, mağaza çalışanları düzenli olarak sıcaklık kontrolüne tabi tutulacak. Yüz maskelerinin giyilmesi zorunlu olacağı gibi, müşterilere de sağlanacak. Apple, mağaza açılışları ile ilgili yaptığı açıklamada “ABD’de mağazaları yeniden açmaya başlayacağımız için heyecanlıyız. Ekibimiz sürekli olarak yerel sağlık verilerini ve hükümet açıklamalarını takip ediyor. Desteğimizi sunmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus