Apple, AirPower Şarj Matını Yeniden Geliştirebilir

Apple, AirPower Şarj Matını Yeniden Geliştirebilir

Apple‘ın ilk kez 2017’de duyurduğu çoklu kablosuz şarj matı AirPower’ı yeniden geliştirebileceği iddia edildi. Piyasaya sürülmeden rafa kaldırılan AirPower, üzerinde nereye yerleştirdiğinize bakılmaksızın bir iPhone, AirPods ve Apple Watch’u aynı anda şarj edebiliyordu.

Apple, AirPower konusunda çok hevesliydi, ancak böyle bir şarj matı geliştirme girişimlerinde karşılaşacağı engelleri fark etmedi. AirPower, kullanıcıların kablosuz şarjlı Apple ürünlerini üzerine bırakıldığından şarj edebilmesi için, matın tüm yüzeyine kablosuz şarj bobinleri yerleştirmek zorunda kalmıştı. Ancak şarj bobinlerinin üst üste binen tasarımı sebebiyle mat çok ısınıyordu. Çözülemeyen tasarım sorunları nedeniyle AirPower, ilanından 18 ay sonra, Apple tarafından resmi olarak iptal edilmişti.

![](images/airpower-2.jpg)

Apple’ın iptal kararından neredeyse bir yıl sonra, Front Page Tech’in kurucusu Jon Prosser tarafından AirPower projesinin yeniden geliştirilmeye başladığı iddia edildi. Jon Prosser’ın paylaşımına göre, Apple’ın şu anki prototiplerinin hiçbiri Apple Watch ile çalışmıyor ve bu AirPower için şuan karşılaşılan en büyük zorluk.

AirPower’ın yeniden geliştirilmeye başlandığı şimdilik sadece bir iddiadan ibaret. Apple tarafından henüz resmi bir açıklama yok.

comments powered by Disqus