Apple Music Samsung TV’lere Geliyor

Apple Music Samsung TV’lere Geliyor

Samsung Tv‘lere gelecek olan Apple Music uygulaması, Apple Music’in Apple TV‘deki uygulamasına benziyor ve çalma listeleri, videolar, radyo istasyonları ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm Apple Music içeriğine erişim sağlıyor.

iTunes filmleri ve Apple TV Plus akış hizmeti gibi şeylere erişime izin veren Samsung, 2019 yılında Apple TV uygulamasının erişime sahip olan ilk akıllı TV şirketidir.

Ayrıca şirket geçmişte de AirPlay 2‘ye televizyonlarından destek sunmuştu. Apple Music içeriğinin başka bir cihazdan yayınlanmasına izin veren bugünün haberleri, abonelerin ikinci bir cihaza ihtiyaç duymadan müziklerini dinleyebileceği anlamına geliyor.

![](images/Samsung-Smart-TV-Apple-Music-scaled-1-1600x1004.jpg)

Samsung’un stratejik ortaklık başkan yardımcısı Salek Brodsky, “Hedefimiz her zaman tüketicilere en iyi eğlence deneyimlerini sunmak oldu. İnsanlar evde daha fazla zaman harcadığı şu süreçte, bu misyona her zamankinden daha fazla bağlıyız. Geçen yıl Apple TV uygulamasını sunan ilk TV üreticisiydik ve bugün Apple Music’i ilk sunan biziz.” dedi.

Yeni uygulama, bugün Samsung’un 2018, 2019 ve 2020 serilerinden en yeni TV modellerinde ve Apple TV uygulamasını destekleyen TV setlerinden başlayarak kullanılabilecek.

Apple Music uygulamasını desteklenen Samsung akıllı TV’nize uygulamayı yüklemek için App Store’a girmeniz yeterli olacak. Yeni aboneler Apple Music’i üç ay boyunca ücretsiz olarak deneyebililecek.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus