Apple One’a Nasıl Abone Olunur?

Apple One’a Nasıl Abone Olunur?

Apple, tek bir abonelik paketi ile Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade ve diğer hizmetlerine erişim sunduğu Apple One’ı kullanıma açtı. Peki Apple One’a nasıl kayıt olunur? Apple One paket içerikleri ve abonelik ücretleri ile, kayıt sürecine dair merak edilen konulara açıklık getirdik.

Apple One neler içeriyor?

![](images/apple-one-nedir-fiyati-ne-kadar.jpg)

Apple One abonelik modeli, Apple’ın tüm servislerine tek bir abonelik çatısı altında erişilebilen, yeni bir özellik. Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade’in yanı sıra, iCloud, Apple News+ ve çok yakında Fitness+ da, Apple One içinde yer alacak.

Apple One abonelik ücretleri

Apple, abonelik modelinde üç farklı hesap seçeneği sunuyor. Bireysel hesap, aile hesabı ve premier hesap. Bireysel hesap, ihtiyacınız olan temel hizmetleri sunuyor. Aile hesabı, adından da anlaşılacağı üzere aile kullanımına yönelik bir model. Premier ise, Apple One’ın en üst düzey katmanı. Şimdi gelelim bu abonelik modelleri hangi hizmetleri içeriyor sorusuna.

  • Bireysel paket: 14,95 Dolar/ay. 125 TL aylık abonelik ücreti sunan bireysel paket, Apple Music ve Apple TV+’ın yanı sıra Apple Arcade üyeliği ve 50 GB iCloud saklama alanı içeriyor.
  • Aile paketi: 19,95 Dolar/ay. 166 TL aylık abonelik ücreti sunan aile paketi, Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade üyeliklerine ek olarak, 200 GB iCloud saklama alanı sunuyor.
  • Premier paket: 29,95 Dolar/ay. 250 TL aylık abonelik ücreti sunan premier paket, Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade, Apple News+ ve Apple Fitness+ (bu yılın sonlarında piyasaya çıkacak) üyeliklerini içerecek. Sadece premier üyelik modeli News+ ve Fitness+ içeriyor.
![](images/apple-one-abonelik-planlari.png)

Apple One ücretsiz deneme sürümü nasıl kullanılır?

Apple’ın abonelik modelleri sizi heyecanlandırdıysa, Apple One’ı ücretsiz deneme sürümü ile kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin:

  • iPhone ya da iPad’inizde “Ayarlar”ı açın.
  • Ana “Ayarlar” menüsünün üst kısmındaki Apple kimliğinize dokunun ve “Abonelikler”i seçin.
  • Bu ekranda, üst tarafa yakın bir “Apple One Edinin” ifadesi görmelisiniz.
  • “Şimdi Dene” seçeneğine dokunun.

Sonraki aşamada üç farklı abonelik modeli gösterilecektir. Her biri, bir aylık ücretsiz deneme ile birlikte gelir. Ancak Apple, mevcut aboneliklerin deneme için uygun olmadığı uyarısını verebilir.

![](images/apple-one-nasil-abone-olunur.png)

Paketin, abonelik ücretine değmediğini düşünürseniz, Apple One’ı istediğiniz zaman ayarlarınızdaki abonelikler alanından iptal edebilirsiniz. Apple Card sahipleri, Apple One’a kayıtta kartlarını kullandıklarında yüzde 3 nakit geri ödeme alacaklar.

100’den fazla ülkede sunulacak

Apple, bu sonbahar içinde Apple One’ı yüzden fazla ülkede piyasaya süreceğini söyledi. Ancak premier plan biraz daha sınırlı olacak. nitekim News+ hizmeti sadece ABD, Birleşik Krallık, Kanada ve Avustralya’da var.

Apple One ne kadar tasarruf sağlıyor diye düşünüyorsanız, bireysel plan ayda 6 dolar, aile planı 8 dolar, premier plan ise 25 dolar tasarruf sunacak. Ancak tabii bu durum, normalde Apple’ın tüm aboneliklerine sahipseniz geçerli.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus