Apple’dan Uygulama Geliştiricilere iOS 13 Zorunluluğu

Apple’dan Uygulama Geliştiricilere iOS 13 Zorunluluğu

Apple, geliştiricilere 30 Nisan 2020 tarihinden itibaren App Store incelemesi için gönderilen tüm uygulamaların iOS 13 veya iPadOS 13 SDK veya daha yeni bir sürümle oluşturulmuş olması gerektiğini duyurdu. Aksi durumda uygulamalar, Apple tarafından kabul edilmeyecek.

Duyuru, Apple geliştirici sitesi aracılığıyla yapıldı ve Apple tüm iOS cihazlarının %77’sinin artık iOS 13 veya daha yeni bir sürümünü çalıştırdığını doğruladı. iPad’ler açısından, iPadOS yüzdesi %79’a kadar yükseliyor.

“iOS 13, dünya çapında son dört yılda tanıtılan tüm iOS cihazlarının % 77’sinde çalışıyor. Karanlık Mod, Apple ile Oturum Açma ve ARKit 3, Core ML 3 ve Siri’deki en son gelişmeleri sorunsuz bir şekilde entegre ederek mükemmel kullanıcı deneyimi sunuyor. 30 Nisan 2020’den itibaren App Store’a gönderilen tüm iPhone uygulamalarının iOS 13 SDK veya sonraki bir sürümüyle oluşturulması gerekir.”

![](images/apple-uygulama-gelistiricilere-ios-13-sart-kosuyor-2.jpeg)

Tüm cihaz boyutları desteklenmek zorunda

Ayrıca 30 Nisan tarihinden itibaren, tüm uygulamaların tüm cihaz boyutları göz önünde bulundurularak oluşturulması gerekiyor, storyboard gereksinimleri de değişiyor.

“Boyutunuza veya en boy oranına bakılmaksızın, uygulamanızın arayüz öğelerinin ve düzenlerinin otomatik olarak tüm iPhone modellerinin görüntüsüne uymasını sağlamak için storyboard (başlangıç ​​storyboard dahil), Otomatik Düzen ve SwiftUI gibi Xcode özelliklerinden yararlanın. 30 Nisan 2020’den itibaren App Store’a gönderilen tüm uygulamaların, uygulamanın başlangıç ​​ekranını sağlamak için bir storyboard kullanması ve tüm iPhone uygulamalarının tüm iPhone ekranlarını desteklemesi gerekir.”

Geliştiriciler, Apple’ın geliştirici sitesindeki uygulama gönderme gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi edinebilir .

comments powered by Disqus