Apple’ın iPhone 12 kutusunda şarj aleti koymaması, aralarında Samsung ve Xiaomi olmak üzere birçok şirketin eleştirilerine neden olmuştu. Samsung’un ardından Xiaomi’nin de, telefonlarında şarj cihazı vermeyeceği açıklandı.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, yeni amiral gemisi Mi 11’de şarj cihazını koymayacak iddiaları, geçtiğimiz günlerde telefona ait olduğu iddia edilen bir kutu ile öne sürülmüştü.

Apple’ın, iPhone 12’de şarj cihazını çıkardıktan sonra çok daha küçük bir kutuya geçmesinin ardından, Xiaomi’nin kutusunun da incelmesi, akıllara soru işareti getirmişti.

Xiaomi’den açıklama: Teknoloji ve çevreyi korumaya yönelik çağrıya katılacağız

Xiaomi bugün konuyla ilgili, Çin’in popüler sosyal medya platformu Weibo’da bir açıklama paylaştı ve Mi 11 telefon serisinin şarj aleti ile gelmeyeceğini belirtti. Şirket, kutuda şarj aleti vermeme gerekçesini ise, Apple gibi “çevreyi koruma yönelik” olarak açıkladı. 

Xiaomi’nin Apple’a katılması oldukça ilginç oldu. Zira Samsung’la birlikte, şarj aleti vermemesi nedeniyle Apple’ı eleştiren şirket, paylaşımında Mi 10T Pro’nun kutusunda şarj aleti olduğunu belirterek, takipçilerine “endişelenmeyin” mesajını göndermişti.

Telefon kutusunda şarj aleti koymama uygulamasının, böylelikle büyük üreticilerde daha da yaygınlaştığını söylemek mümkün. 

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

YORUM YOK

CEVAP VER