Koronavirüs salgınının etkisini arttırdığı bu günlerde kötü haberler art arda gelmeye başladı. Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan covid-19 salgınından şimdiye kadar pek çok ülke etkilendi. Alman otomotiv devi BMW’nin çalışanlarından birinde koronavirüs tespit edildi. BMW ortaya çıkan bu durumdan dolayı kitlesel bir karar almak mecburiyetinde kaldı.

Her sektörde olduğu gibi otomotiv sektörü de covid-19 sebebiyle ciddi yara aldı. Almanya’nın ünlü otomotiv devi BMW aldığı kararla şaşkınlık yarattı. BMW’nin Münih ofisinde çalışan bir kişide koronavirüs tespit edildi. Ortaya çıkan bu durum sonrası başta şirket çalışanları olmak üzere tüm Münihliler paniğe kapıldı. Şirket ise bu olaydan sonra covid-19’a yakalanan personelin temas kurduğu herkesi karantinaya almaya karar verdi.

TÜM ÇALIŞANLAR 14 GÜN KARANTİNAYA ALINACAK

Alman otomotiv devi tarafından yapılan açıklamada, virüse yakalanan personelin karantinaya alındığını ve personelin bulunduğu ortamların dezenfekte edildiği ifade edildi. Aynı zamanda covid-19’a yakalanan personelin temas kurduğu diğer tüm personellerin de 14 günlük karantinaya alınacağı belirtildi.

YORUM YOK

CEVAP VER