Çocukları Yılda 10 Saat Bilime Maruz Bırakmak Daha Akıllı Hale Getiriyor

Çocukları Yılda 10 Saat Bilime Maruz Bırakmak Daha Akıllı Hale Getiriyor

Yeni bir araştırmaya göre , Güney LA’den gelen düşük gelirli dördüncü sınıf öğrencileri, sadece bir miktar fen dersi aldıktan sonra matematik ve dil testi puanlarını geliştirdiler. Bilim okuyan üniversite öğrencileri tarafından öğrencilere 10 ayrı birer saatlik ders verildi ve çocuklar diğer derslerde tam yüzdelik derecelerde yükseldi.

Washington State Üniversitesi’nde klinik yardımcı doçent olan Samantha Gizerian, “Birçok öğrenci ‘Bilimin eğlenceli olduğunu bilmiyordum’ gibi şeyler söylüyor. Görünüşe göre, kitapları okumak için eve götürmeye daha fazla ilgi gösterdiler ve matematik uygulama konusunda daha istekliydiler. Dersler de basitti ve bir üniversite öğrencisi laboratuarından bazı mikroskop lamları getirdi.” açıklamasını yaptı.

![](images/cocuk-ve-bilim.jpg)

Çalışma ile ortaya çıkan bulguları yakın zamanda Sinirbilim Derneği toplantısında sunan Samantha Gizerian, derslerin bilimi öğrettiğini, ancak aynı zamanda çocuğun tüm alanlarda yaşam boyu öğrenmeye olan ilgisini ateşlemek için bir kıvılcım olarak hareket ettiğini söyledi.

comments powered by Disqus