COD: Warzone Artık PC Oyuncuları İçin İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Gerektiriyor

COD: Warzone Artık PC Oyuncuları İçin İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Gerektiriyor

Görünen o ki COD geliştiricisi Infinity Ward, Modern Warfare ile battle royale oyununa erişenler için değil, ücretsiz oyun istemcisinde oynayanlar için ek güvenlik önlemlerini arttırmaya karar verdi. Call of Duty: PC’deki Warzone oyuncuları artık oyunu oynamak için oturum açtıklarında kısa mesaj yoluyla iki faktörlü kimlik doğrulamasından geçmek zorunda kalacaklar.

> Security Update: We have initiated two-step SMS authentication for new [\#Warzone](https://twitter.com/hashtag/Warzone?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw) PC users, who log in as free to play as another step to provide an additional layer of security for players. > > — Infinity Ward (@InfinityWard) [May 12, 2020](https://twitter.com/InfinityWard/status/1260319569647828992?ref_src=twsrc%5Etfw)

Şirket, duyuru tweet’inde, özelliğin PC oyuncularına ek bir güvenlik katmanı sağlamak için olduğunu söyledi. PlayStation ve Xbox oyuncuları zaten onları korumak için platformlarının iki faktörlü doğrulama sistemine sahipler.

Warzone popülerlikte meteorik bir yükseliş yaşadı ve lansmandan sadece bir ay sonra 50 milyon oyuncuyu geçti. Infinity Ward röportaj direktörü Taylor Kurosaki, bir röportajında Warzone için “Call of Duty’nin tüm farklı alt franchise’lerini birbirine bağlayan bir hat olacak.” dedi. Bu nedenle çok oyunculu bu oyunda oyuncuların güvenliğini sağlamak oldukça önemli.

comments powered by Disqus