Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden olan Volvo’nun bünyesinde bulundurduğu Geely, başta coronavirüs olmak üzere diğer tüm virüslere karşı tam koruma sağlayacak otomobil üreteceklerini açıkladı. Çin menşeli olarak üretimlerini gerçekleştiren Geely’nin böyle bir karar alması özellikle Çin’de büyük takdir topladı.

Coronavirüs bilindiği üzere 2019’un aralık ayından itibaren yüzlerce insanın yaşamını yitirmesine sebep oldu. Resmi rakamlara göre 800 kişi bu salgın sebebiyle yaşamını yitirdi. Aynı zamanda virüsten etkilenen kişi sayısı ise 30 bin olarak açıklandı. Virüs tüm dünyaya yayılmaya devam ederken henüz herhangi bir tedavi yöntemi geliştirilemedi. Çin’de pek çok şehir karantina altına alınarak adeta milyonlarca insan kaderine terk edildi.

Özel Havalandırma Sistemi Olacak

Geely tarafından üretilecek olan otomobilin özel bir havalandırma sistemi olacak. Bu havalandırma sistemi ise anti bakteriyel ve anti viral olacak. Dışardaki havanın temizlenerek virüslerin filtreye takılmasını sağlayacak bir havalandırma sistemi üzerinde çalıştıklarını belirten şirketin CEO’su An Conghui, bu proje için ilk etapta 53 milyon dolarlık kaynak aktardıklarını açıkladı.

YORUM YOK

CEVAP VER