COVID-19 Salgını Sebebiyle Skype Kullanımında Artış

COVID-19 Salgını Sebebiyle Skype Kullanımında Artış

Microsoft’un yıllar yıllar önce satın aldığı Skype bugünlerde tüm dünyanın gündeminde. Şirketler personelleri ile görüntülü konferanslar düzenlemek ve bu sırada herhangi bir kesinti ve güvenlik endişesi yaşamamak için Skype’ı aktif olarak kullanıyor.

Devlet kurumlarının bile çalışmaları azalttığı son aylarda dünyayı etkisi altına alan COVID-19 koronavirüs salgını en çok Skype gibi video konferans uygulamalarının kullanım oranını artırdı.

![](images/Skype.jpg)

The Verge’de yer alan habere göre yıllar içerisinde Microsoft’un satın almasından hemen sonra kullanım oranları dönem dönem değişen, tasarım ve kullanılabilirlik olarak büyük değişimler gösteren Skype’ın bundan sonra daha aktif kullanılabileceği tahmin ediliyor.

Özellikle FaceTime’ın sadece Apple cihazlarda kullanılabiliyor olması, Skype’ın ise tüm cihazlara yüklenebiliyor olması nedeniyle FaceTime’a göre çok daha fazla kullanıldığı belirtiliyor.

Zoom isimli platformun güvenlik endişesi yarattığı iddiaları nedeniyle Skype’a yönelen çok sayıda kullanıcı platformlar arasında güvenilir olarak FaceTime ve Skype’ı görüyor.

comments powered by Disqus