Koronavirüs salgını dolayısıyla iptal edilen Cenevre Otomobil Fuarı’nın mağdurlarından olan Cupra Formentor’a ait tanıtımlar online olarak yapıldı. Seat’tan marka olarak ayrılan Cupra, fuarın en gözde üreticilerinden biri olarak tüm hazırlıklarını yapmıştı. Fuarın iptal olmasından dolayı diğer birçok otomobil üreticisi gibi Cupra kendi tanıtımını kendi organize etti.

2019 model Cupra Formentor geçen sene büyük bir ilgi görmüş ve birçok otoriteden tam not almayı başarmıştı. Formentor bu sene hibrit motor seçeneğiyle tüm gücünü sunmaya hazırlanıyor. Cupra Formentor siparişi verenler otomobillerini bu sene eylül ayından itibaren alabilecek. Her yerde ilgi gören otomobil için ön siparişlerin açıldığı bilgisi de verildi.

245 Beygir Güçle Alıcılarını Bekliyor

Cupra Formentor modeli kullanıcılarının karşısına iki farklı motorla çıkıyor. 1,4 litrelik benzinli motor seçeneği, elektrikli motor gücüyle beraber 245 beygirlik güç üretebiliyor. 2,0 litrelik benzinli motor ise yine aynı şekilde elektrikli motor gücüyle birlikte 310 beygirlik bir güce kolay bir şekilde ulaşabiliyor.

YORUM YOK

CEVAP VER