Romanya’nın ünlü otomobil üreticisi Dacia, elektrikli otomobil sınıfında ilk üretimini yaptığı Spring Electric modelinin tanıtımını yaptı. Özellikle Avrupa pazarını hedef alması beklenen Dacia böylelikle Avrupa’nın da en ucuz elektrikli otomobilini satmış olacak.

3 metre 73 santim uzunluğuna sahip olan Dacia Spring Electric, mini hatchback modeller arasında yer alıyor. Her ne kadar otomobilin uzunluğu kısa olsa da yüksekliği ise standartların oldukça üzerinde. Yerden yüksek olan yeni elektrikli otomobilin tarzı CrossOver’lara daha çok yaklaşmış durumda. Tasarım açısından değerlendirildiğinde muazzam bir görüntü sunan Dacia, araç içi donanım konusunda da ciddi ilerleme kaydetmiş.

2021 Yılında Üretim Bandına Girecek

Dacia Spring Electric modelinin üretimine 2021 yılında başlanacağı açıklandı. Ön far, arka far ve ızgaralardaki belirgin değişikliklerle dikkatleri çeken Dacia, menzil olarak da 200 km gibi kabul edilebilir bir menzil sunuyor. Otomobilin elektrik motoru toplam 45 beygir güç üretiyor. Böylelikle aracın toplam yaptığı maksimum hız 104 km olarak açıklandı.

YORUM YOK

CEVAP VER