Detaylar Ortaya Çıkıyor: Microsoft Surface Duo Hangi Özellikleri Sunacak?

Detaylar Ortaya Çıkıyor: Microsoft Surface Duo Hangi Özellikleri Sunacak?

Microsoft Surface Duo, çift ekranlı tasarımıyla öne çıkan iddialı bir model. Yenilikçi bir fikirle gelen Surface Duo’nun bu anlamda, pil ömrü ve depolama alanında etkileyici seçenekler sunmaması bir nebze de olsa affedilir olabilir. Windows Central, Surface Duo’nun Snapdragon 855 işlemcinin yanı sıra, 3.460 mAh pil ve 64 GB ya da 256 GB depolama seçenekleri ile geleceğini duyurdu.

![](images/microsoft-surface-duo-ozellikleri.jpeg)

Duo’nun 365 derece dönebilme özelliğine sahip 5.6 inçlik iki ekranı, açıldığında 8.3 inçlik bir tablete dönüşecek. Gelen bilgiler, 11 megapiksellik bir kamera ve 6GB RAM ile cihazın karşımıza çıkacağı yönünde. Bu özelliklerin dışında, fotoğraf ve videolara odaklanma, kimlik doğrulama için parmak izi sensörü ve USB-C portu ile Nano SIM yuvası da Surface Duo ile gelmesi beklenen özelliklerden.

![](images/surface-duo-fiyati-ne-olacak.jpeg)

Akıllı telefon ve tablet konseptini bir araya getiren Surface Duo’nun, Android 10 ile birlikte gelmesi ve lansmandan sonra, Android 11 ile güncellenmesi bekleniyor. Windows Central raporunda ürünün kablosuz şarj özelliğine sahip olmadığı da aktarıldı. Microsoft’un, bir telefon konseptinin yanı sıra, şirketin üretkenlik uygulamalarını da barındıracağını ifade ettiği cihaz, katlanabilir ekran tasarımı ile dikkatleri üzerine çekecek bir tablet.

2019’da tanıtılan ve bu yıl içinde piyasaya çıkacağı aktarılan Microsoft Surface Duo fiyatı ile ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus