Carbon 1 Mark II ismindeki akıllı telefon, dünya üzerindeki ilk karbon fiber telefon unvanını taşıyor. Kısa bir zaman sonra piyasaya çıkması beklenen telefona ilgi oldukça fazla.

Akıllı telefon sektöründe gün geçmiyor ki yeni bir teknoloji bulunmasın. Fakat bu seferki oldukça farklı ve ezber bozma niteliği taşıyor.

Şu an piyasada yer alan akıllı telefonların hemen hemen hepsi polikarbonat isimli bir maddeden oluşuyor. Yüksek fiyatlı telefonlarda ise alüminyum, çelik, seramik ve cam gibi karışımlarda mevcut. Ancak Carbon 1 Mark II isimli yeni akıllı telefon, gövdesinin karbon fiber olması ile sektöre farklı bir renk getirdi. Kullanıcıların büyük ilgisini çeken karbon fiber, telefonların daha sağlam ve hafif olmasını sağlayacak.

Carbon 1 Mark II Özellikleri

Carbon 1 Mark’a ilk baktığımızda oldukça düz ve sade bir tasarıma sahip olduğunu görebiliyoruz. Bununla birlikte 6,01 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip… Telefonun işlemcisi ise MediaTek Helio P90.

Orta sınıf olarak kategorilendirilen telefonda 128 GB dahili hafıza bulunuyor. Ayrıca telefon 8 GB’lık RAM’e sahip. Arka kısmında 16 + 16 megapiksellik iki adet kamera yer alıyor. Ön kamerası da 20 MP çözünürlükte. Son olarak telefonun bataryası ise 3050 mAh.

YORUM YOK

CEVAP VER