e-Devlet Vatandaşlara Dijital Uyarı Gönderdi

e-Devlet Vatandaşlara Dijital Uyarı Gönderdi

Türkiye’nin dijital alanda gerçekleştirdiği en büyük dönüşümlerden bir tanesi olan e-Devlet’ten bugün vatandaşlara COVID-19 koronavirüs salgını ile ilgili yeni bir uyarı yapıldı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi imzalı olarak yayınlanan bildiride vatandaşların corona virüsü ile ilgili olarak bilgi edinmesi amaçlandı.

Yayınlanan uyarıda, özellikle 60 yaş ve üzeri olan vatandaşların gerekmediği sürece evlerinde kalmaları belirtilirken, devlet işlerinin büyük bölümüne ise e-Devlet üzerinden hızlıca ulaşabilecek olduğu bir kez daha hatırlatıldı.

![](images/e-devlet.jpg)

Bir süredir Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere hükümet yetkilileri vatandaşları sokağa çıkmamak konusunda uyarırken, özellikle de yaşlı nüfusun bu dönemde en fazla sokağa çıkan yaş grubu olduğu, İBB’nin verilerine göre metroların ve toplu taşıma araçlarının 60 yaş ve üzeri tarafından bu ortamda bile çok sık kullanıldığı duyurulmuştu.

e-Devlet üzerinden yapılan bu duyuruyla birlikte tekrardan tüm okuyucularımızı yetkili kanallardan gelen uyarıları dikkate almaları hususunda uyarıyoruz.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus