Elon Musk’tan Dikkat Çeken Koronavirüs Açıklaması

Elon Musk’tan Dikkat Çeken Koronavirüs Açıklaması

Teknoloji dünyasının en tanındık simalarından olan, her attığı adımı ile teknoloji dünyasında devrimler yaratabilecek olduğuna kesin gözüyle bakılan Tesla Ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’dan yeni bir açıklama yaptı.

Kendisinin koronavirüs ile ilgili neler düşündüğü sorusuna ”korona virüs paniği aptalca!” diyerek yanıt veren milyarder isim, bu açıklaması ile çok sayıda kişinin desteğini alırken bir o kadar da eleştirildi.

![](images/elon-musk.jpg)

Birçok kişi teknoloji dünyasının özellikle sosyal medya şirketlerinin başta koronavirus COVID-19 olmak üzere tüm virüsler ve potansiyel olası salgınlar hakkında denetim mekanizmaları oluşturmasını, aksi durumda insanların paniğe kapıldığını belirtti.

Başkan Donald Trump Endişeye Gerek Yok Demişti

Amerikan Başkanı Donald J. Trump, kısa süre önce kendisinin el sıkışmak istemediğini, bunu yapmayı çok istese de bir türlü bu algıyı yıkamadığını açıklamıştı. Yine aynı açıklamasında koronavirüs ile ilgili 8.3 milyar dolarlık fon onayladığını açıklayan Trump, ”Koronavirüs için ABD en üst düzey önlemler aldı. Bu konuda endişeye gerek yok, hastalar iyileşiyor” demişti.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus