Apple, geçtiğimiz gün otomobil projesini hızlandırdığına ilişkin iddialarla gündeme geldi. Teknoloji devinin, 2024 ya da 2025’te, kendi bataryası ile binek aracını satışa çıkaracağı iddialarının ardından Tesla CEO’su Elon Musk’tan açıklama geldi. Musk, geçmişte Tesla’yı Apple’a satmak için şirketin CEO’su Tim Cook ile görüşmeye çalıştığını, ancak karşılık bulamadığını söyledi.

Apple’ın otomobil üzerinde çalıştığı Project Titan’la ilgili dün, Tayvanlı bazı otomobil parçası tedarikçileri, şirketin imalat sürecini hızlandırdığına yönelik açıklama yapmıştı. Bunun ardından, otomobil piyasası hareketlendi ve Tesla hisseleri düştü. Konuyla ilgili bugün, Elon Musk’tan açıklama geldi.

Tim Cook, Elon Musk ile görüşmeyi kabul etmemiş

Twitter’da bir açıklama yapan Tesla CEO’su Musk, Model 3’ün en kötü dönemlerinde, şirketi Apple’a satmak için Tim Cook ile görüşmek istediğini ancak Cook’un görüşmeyi bile kabul etmediğini aktardı.

Elon Musk ayrıca, Apple’ın tasarlayacağı bataryaya eleştiride de bulundu. Bazı kaynaklar, Apple’ın otomobil bataryasının demir fosfat tabanlı olacağını belirtti. Bataryanın, rakiplerin bataryasına göre daha uzun menzilli olacağını belirten Reuters kaynaklarının iddiasına Musk inanmıyor. Musk’a göre Tesla halihazırda bu teknolojiyi kullanıyor ve bu bataryalar istenen verimliliği sunmuyor. 

Elon Musk’ın açıklamalarına Apple CEO’su Tim Cook’tan henüz bir yanıt gelmedi. 

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

YORUM YOK

CEVAP VER