Geçen Haziran ayında Avustralya’da görücüye çıkan Facebook’un avatarları şimdi ABD’de kullanıma sunuldu. Avatarlar, Bitmoji veya Apple’ın Memoji’si gibi, kullanıcılara sanal benzerlikle veya oluşturmak istediğiniz herhangi bir karakterle kendinizi ifade etmenin eğlenceli ve kolay bir yolunu sunuyor.

Facebook’un Fidji Simo‘suna göre Avatarlar yorumlarda, hikayelerde, Messenger’da kullanılabiliyor ve yakında arka plana sahip metin gönderilerinde de kullanılabilecek. Ayrıca Facebook oyun profillerinde de görüntülenebilecek.

Simo, “Bugünlerde etkileşimlerimizin çoğu çevrimiçi olarak gerçekleşiyor. Bu yüzden kendinizi Facebook’ta kişisel olarak ifade edebilmeniz her zamankinden daha önemli. Avatarınızı kişiselleştirebilmeniz de bizim için oldukça önemli. Avatarınız benzersiz, özgün benliğinizi temsil eder. Bu yüzden uygulamaya yeni saç stilleri, ten rengi ve kıyafetler gibi yeni özelleştirmeler de ekliyoruz.” dedi.

Facebook veya Messenger‘daki yorum oluşturucusuna gidip gülen yüz düğmesine, ardından etiket sekmesine dokunup “Avatarınızı oluşturun”u seçerek bir avatar yapmaya başlayabilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER