Facebook Yeni Arayüzünü Kullanıma Sundu: Facebook Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Facebook Yeni Arayüzünü Kullanıma Sundu: Facebook Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Facebook’un yeni web arayüzü ve karanlık mod artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Tamamen yeniden tasarlanmış bu arayüze ek olarak, artık Facebook masaüstü sürümünde de karanlık mod özelliği bulunuyor.

Messenger mobil uygulamasında karanlık modun ortaya çıkmasından neredeyse bir yıldan kısa bir sürede Facebook nihayet arayüzünün yeni sürümüne tüm kullanıcıları için karanlık mod özelliğini ekledi. Menü organizasyonu, sitenin görüntüsü tüm ekranı kaplayacak şekilde tamamen yenilendi.

![](images/facebook-web-karanlik-mod-nasil-yapilir-acilir.png)

Ayrıca artık hikayelere, etkinliklere, reklamlara ve videolara daha fazla odaklanılıyor. Bunun yanında haber akışı yeniden düzenlendi ve artık Android mobil uygulaması mevcut olanlar farklı menülere (Ev, Saat, Market, Gruplar, Oyun vb.) arayüzün ortasındaki en üstteki araç çubuğundan doğrudan erişilebiliyor. Hikayeleri, yayın kutusunu ve haber beslemesindeki yayınları gözden geçirebiliyor.

Facebook Yeni Arayüz Nasıl Etkinleştirilir?

Bu yeni arayüz artık tüm kullanıcılar tarafından erişilebilir durumda olsa da manuel olarak etkinleştirilmesi gerekiyor.

Yeni arayüzü etkinleştirmek için Facebook ana sayfasından sağ üstteki açılır menüyü seçin ve ardından “Yeni Facebook’a Ge甑e tıklayın. Yeni arayüze geçtikten sonra, isterseniz karanlık modu etkinleştirin ve sosyal ağın yeni tasarımını deneyimleyin.

![](images/Facebook-Tasarim.png)

Sağ üstte görüntülenen açılır menüden karanlık temadan açık temaya veya tersi yönde kolayca geçiş yapabilirsiniz. Bu yeni arayüz size uymuyorsa, “Facebook’un klasik sürümüne ge甑i seçerek sağ üstteki açılır menüden eski sürüme dönebilirsiniz.

Eğer yeni arayüze geçiş bağlantısını göremiyorsanız biraz beklemeniz gerekebilir. Çünkü Facebook’un yeni özelliklerinin tüm kullanıcılara ulaşması biraz zaman alabilir.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus