Otomobil üreticisi Ford, dijital dünya için yeni bir yarış arabası tasarlamaya yardımcı olmak için oyuncuları işe almak istiyor. Ford, 2020 Chicago Otomobil Fuarı’nda modelin yeni versiyonunu tanıttı. Tanıtımda şimdilik Fordzilla P1 adıyla anılan otomobilin oyuncular ve araç tasarımcıları arasında kapsamlı bir işbirliği ile tasarlanacağını duyurdu.

Ford’un e-sport ekibi Fordzilla, sanal yarış arabasının geliştirilmesine yardımcı olacak. Şirketin yeni arabayı mevcut herhangi bir araca dayandırmayacağı, gerçekten oyuncular için tamamen yeni bir şey olacağı dışında projeyle ilgili pek şey bilinmiyor.

Ford, tasarım sürecine liderlik edecek ve Avrupa ülkelerinden Fordzilla takım kaptanlarından girdi alacak olsa da, stüdyo daha geniş oyun topluluğuna ulaşmak istiyor. Fordzilla, resmi Twitter hesabından kokpitin şeklinden motor setine kadar her şeyi içeren anketlerle oyuncuların oy kullanarak fikirlerini paylaşmaları için uygun bir platform oluşturmayı planlıyor.

1160 kilogram ağırlığında olan modelde, Brembo marka karbon seramik frenler kullanılmış. Kabinde ise ilk olarak 10.1 inçlik dijital gösterge paneli ve 6.5 inçlik multimedya ekranı öne çıkıyor. Özellikle anahtarsız giriş özelliği, F1 araçlarından bildiğimiz direksiyon tasarımı ve karbon fiber malzemeden yapılmış olması oldukça dikkat çekiyor.

YORUM YOK

CEVAP VER