Galaxy Note 20 ve Note 20+ Sızıntıları

Galaxy Note 20 ve Note 20+ Sızıntıları

Samsung, bu yıl başka bir amiral gemisi olan Galaxy Note 20 akıllı telefonunu piyasaya sürecek. Galaxy Note 20’nin Ultra versiyonu yerine bir Plus modeli olacak.

Galaxy Note 20 ve Note 20+’ın Galaxy S20 ailesiyle birkaç net benzerliğe işaret eden sızıntı tabanlı renderlerı yayınladı. Buna göre Note 20+, S20 Ultra gibi 6.9 inç ekrana sahip olacakken, Note 20 ise 6.7 inç ekrana sahip olacak. Sızıntılara baktığımızda Samsung yeni telefonlarıyla kompakt Galaxy Note tasarımından vazgeçmiş gibi duruyor.

Yeni bir render seti ve çekilen kısa video klibi Samsung Galaxy Note20‘nin nasıl görüneceğini gösteriyor. Not serisinde olduğu gibi, Galaxy Note20 de daha kare köşelerle daha şık bir görünüme sahip. Cihazların donanım düğmeleri Samsung‘un son telefonlarında kullandığı bir tasarım seçeneği olarak çerçevenin sağ tarafında bulunuyor. S Pen konumu sağ taraftan sol tarafa geçen Note modelinin artık kavisli kenarlarının olmaması cihazların S-Pen ile birlikte kullanımını kolaylaştıracak gibi duruyor.

Galaxy Note20 ve Note20+’ın Snapdragon 865 veya Exynos 990‘ı çalıştıran Galaxy S20 serisiyle aynı dahili cihazlarla gelmesi bekleniyor. Cihazlar sırasıyla 4000 mAh ve 4500 mAh pil güçlerine sahip olacak.

![](images/s20-screen-1600x900.jpg)

Samsung cihazların çıkış tarihi ile ilgili kesin bir tarih belirlemedi. Ancak şirket, yılın ikinci yarısında şirketin yeni katlanabilir ve Note modellerinin lansmanı ile premium segmentte farklı ürünler sunmaya devam edeceğini belirten resmi bir açıklama yaptı.

Korea Herald, Galaxy Note 20 lansman etkinliğinin sadece çevrimiçi olacağını bildirdi.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus