Galaxy Watch Active 2, EKG Özelliğinin Kullanımı İçin Onay Aldı

Galaxy Watch Active 2, EKG Özelliğinin Kullanımı İçin Onay Aldı

Galaxy Watch Active 2‘nin EKG sensörü sonunda asıl amacını yerine getirebilecek. Samsung, Güney Kore Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı’ndan kalp ritimlerini ölçmek için Galaxy Watch Active 2‘de EKG özelliğini kullanma onayı aldı. Fakat özellik yalnızca Kore‘de kullanılabilecek.

Özelliği kullanmak için Samsung Health Monitor uygulamasını başlatmanız ve tek uçlu bir EKG okuması elde etmek için parmağınızı düğmenin üzerine uzun süre koymanız yeterli olacak.

![](images/samsung-health-monitor-app-1600x900.jpg)

Samsung ayrıca geçtiğimiz günlerde bir basın açıklamasında Samsung Health Monitor uygulamasının Güney Kore Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı tarafından Tıbbi Cihaz Olarak Yazılım (SaMD) altında temizlendiğini ve Samsung Galaxy Watch Active 2 akıllı saati ile eşleştirildiğinde Güney Kore’deki kullanıcılarının kan basıncı izleme ve takibini mümkün kılacağını da söyledi.

Samsung, Health Monitor uygulamasını yılın üçüncü çeyreğinde Active 2 için piyasaya sürmeyi planlıyor. Gelecek Galaxy Saatleri de uygulamaya sahip olacak. Ancak ilgili devlet kurumlarından onay alana kadar EKG özelliğini başka ülkelerde de kullanılamayacak.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus