Çin’de ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (kovid-19) sebebiyle binlerce insan mağdur olduğu gibi ekonomik açıdan da ülke zor bir dönemden geçiyor. Çin’deki birçok fabrika üretimi ciddi boyutlarda azaltırken yine bazı üreticiler ise Çin pazarından çekildiklerini duyurdu. Tüm bunlara karşın Geely otomobil üreticisi, koronavirüs geçirmeyen otomobil ürettiğini duyurarak bir anda tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Yeni aracında havalandırma sistemini baştan aşağı değiştirdiğini açıklayan Geely, özel bir filtreleme sistemiyle dışarıdaki virüslerin içeriye taşınmasının engellendiğini duyurdu. Çin’de otomobil üretiminin düştüğü bu günlerde Çinli üretici olan Geely’nin bu özellikte bir otomobil üretmesi pazarı tekrar canlandıracak gibi gözüküyor.

Geely İnternet Satışlarına Başladı

Ülkede hayatı felç eden koronavirüs sebebiyle insanların bayilere gitmeden oturdukları yerden araç alımını yapabileceklerini duyuran Geely, sipariş sonrası araçların evlere kadar teslim edileceğini duyurdu. Çıtayı yükselten Çinli otomobil üreticisi, test sürüşü yapmak isteyen kişileri de düşünerek test yapacakları araçları evlerine kadar getireceklerini ifade etti.  

YORUM YOK

CEVAP VER