Dünyayı etkileyen koronavirüs pandemisi üretimi ciddi şekilde etkiledi. Birçok şirket programlarını iptal etmek veya ertelemek zorunda kaldı. Apple da virüs nedeniyle dünyanın farklı yerlerindeki fabrikalarını ve mağazalarını kapatma kararı aldı. Bununla birlikte, Apple’ın bu yıl piyasaya süreceği ürün listesinin üretim planını oluşturuyor.

Son basında çıkan haberlere göre, şirket önümüzdeki ay iki yeni ürün piyasaya sürecek. Bunlar 13 inç ekranlı MacBook Pro ve yeni bir AirPod olacak.

AirPod‘ların tasarımları hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Ancak, bu cihazın AirPods Pro’nun daha ucuz bir sürümü olabileceğine dair raporlar var. Yeni tasarımın daha kısa gövdeli olacağı söyleniyor. Ancak cihazlardan aktif gürültü azaltma işlevini kaldıracak.

Geçen ay Apple, 13/15 inç MacBook Pro ve 16 inç MacBook Pro’yu beş ay önce piyasaya sürdü. Gelecek ay gelmesi planlanan bilgisayar 13.3 inçlik bir ekrana ve 10. nesil Intel Core işlemciyle sahip olacak. MacBook Pro‘nun önceki modellerden farklı olması bekleniyor. Raporlara göre Apple, bu bilgisayarın ekran boyutunu 13.3 inç’ten 14.1 inç’e yükseltebilir.

Yeni MacBook Air muhtemelen 1400$ dolar fiyatıyla piyasada yerini alacak. Ayrıca, bu yıl Apple’ın Sezar klavyesi ile yeni bir MacBook Pro ve MacBook Air’i piyasaya süreceği söyleniyor.

YORUM YOK

CEVAP VER