Google çalışanına koronavirüs teşhisi koyuldu. Henüz kamuoyunda kim olduğu bilinmeyen çalışan, Google’ın İsviçre’deki Zürih ofisine gittiği ve çalışanın ofisteyken, herhangi bir koronavirüs semptomu göstermediği bildirildi.

Google Cuma günü, “Zürih ofisimizden bir çalışanın koronavirüs teşhisi konduğunu doğrulayabiliriz. Herhangi bir belirti göstermeden önce sınırlı bir süre Zürih bürosundaydılar. Gerekli tüm önlemleri aldık ve almaya devam edeceğiz, herkesin sağlığına ve güvenliğine öncelik verdiğimizden, halk sağlığı görevlilerinin tavsiyelerini takip ediyoruz” bildirisini uluslararası çalışanlarına bir e-postayla gönderdi.

Yeni koronavirüs onayına yanıt olarak Google, çalışanlarının İran, İtalya (iki bölgede salgın büyümesi görülüyor) ve yakında Güney Kore ve Japonya’ya seyahat etmesini kısıtlıyor. Arama motoru devi, hastalık yayılımı nedeniyle Google Haberler Girişimi Küresel Zirvesi’ni de iptal ettiğini söylüyor.

Ayriyeten tıp uzmanları şu anda dünya vatandaşlarına yüz maskeleri satın almamalarını tavsiye ediyor. Bu maskeler, koronavirüsün enfekte bireylerden yayılmasını önlemeye hizmet eder. Uzmanlar enfekte olmamış bireylerin tüm yüz maskelerini satın alması durumunda enfekte olmuş bireyler tarafından hastalığın yayılmasınının önüne geçilemeyeceğini düşünüyor. Bireyler yüz maskeleri satın almaktan kaçınmak zorunda olsalar da, havaalanı gibi halka açık yerlerde bir tane kullanmak zarar vermeyebilir. Google, Bay Area çalışanlarına ellerini yıkamalarını ve ağızlarını örtmelerini öneriyor.

YORUM YOK

CEVAP VER