Google Doodles: Teknoloji Devi Popüler Oyunlarından Bazılarını Geri Getiriyor

Google Doodles: Teknoloji Devi Popüler Oyunlarından Bazılarını Geri Getiriyor

Arama motoru devi, insanların koronavirüsün yayılmasını engellemek için evde kalmasını teşvik etmek ederek ‘Evde Kal ve Oyna‘ sloganıyla popüler Google Doodle oyunlarını geri getirdi.

![](images/google_doodle-1600x963.jpg)

Arama motoru devi Google, milyonlarca insanı etkileyen koronavirüs pandemisi sırasında, kullanıcıların geçmişin en popüler ve etkileşimli Google Doodle oyunlarından bazılarını deneyimleyebilecekleri bir geri dönüş Doodle serisi başlattığını duyurdu.

Google herkese açık bir yayında “COVID-19 dünyanın dört bir yanındaki toplulukları etkilemeye devam ettiği sürece, her yerdeki insanlar ve aileler evde daha fazla zaman geçirmeye başladı. Bunun ışığında, popüler interaktif Google Doodle oyunlarımızdan bazılarına bakarak geri dönüş Doodle serisini lanse ediyoruz!” dedi.

![](images/Coding-GoogleDoodle_-1600x900.jpg)

Geri getirilen ilk Google Doodle oyunu 2017’deki popüler ‘Coding‘ oyunu oldu. Massachusetts Institute of Technology‘nin Scratch platformu ile işbirliği içinde geliştirilen oyun, oyuncuların bir tavşanın bilgisayar kodu bloklarını birbirine bağlayarak havuç toplamasına yardımcı olması üzerine kurulu.

Google’ın geri getirmeyi planladığı diğer tüm Doodle oyunları şu anda “Çok Yakında” yazan ekranın arkasında gizli olarak tutuluyor.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus