Google, Drive ve Google Dokümanlar Paylaşım Penceresini Güncelliyor

Google, Drive ve Google Dokümanlar Paylaşım Penceresini Güncelliyor

Google, dosya paylaşmayı daha az kafa karıştırıcı hale getirmek üzere tasarlanmış Dokümanlar, Drive ve E-Tablolar uygulamalarına izinler penceresinde planlanmış bir güncelleme geleceğini duyurdu.

Şirket güncelleme ile uzaktan çalışma ve sanal işbirliğinin arttığı, trollerin ve kötü niyetli yazılımların durumdan yararlanmaya çalıştığı bu zamanda artan bir endişe haline gelen istenmeyen kullanıcılara erişim verme riskini azaltmak için dosyaları belirli izinlerle paylaşmayı daha az kafa karıştırıcı hale getirmeyi hedefliyor.

![](images/google-drive-ve-google-dokumanlar-paylasim-penceresini-guncelliyor-1600x1066.jpg)

Google, şirketin blog yazısında “Paylaşım deneyiminde birkaç değişiklik yaptık. Bunlar, ortak görevleri gerçekleştirmeyi, yanlışlıkla izin değişikliklerinden kaçınmayı ve bir dosyaya kimlerin erişebileceğini kolayca görmeyi kolaylaştırıyor.” dedi.

Yeni güncellemede “Paylaş” düğmesini tıkladığınızda, kimlerle paylaşımda bulunacağınızı seçtiğiniz zaman her şey daha net hale gelecek ve ardından erişime sahip olanların dosya üzerinde neler yapabileceğine karar vermek için “İzinler” penceresine tıklamanız yeterli olacak. Ayrıca güncelleme bireylerle paylaşım ve gruplarla paylaşım arasında daha net bir ayrım olacak şekilde tasarlanmış.

Google, güncellemenin hızlı yayın döngüsünde G Suite kurumsal müşterileri için 28 Nisan‘dan başlayarak yaklaşık iki hafta ve standart, planlanan sürüm alan adları için 26 Mayıs‘tan başlayarak yaklaşık iki hafta içinde kademeli olarak kullanıma sunulacağını söyledi. Güncelleme, G Suite müşterileri ve kişisel Google hesabı olanlar için sunulacak.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus