Google’ın, Google Fotoğraflar kütüphanesinden, bir algoritma ile seçim yaparak seçilen baskıları kullanıcılara gönderen bir hizmetin deneme programının sonlandırıldığı bildirildi. Abonelik modeline dayanan hizmet, Şubat ayında ABD’de, 30 günde 10 baskıyı kapsayacak şekilde, aylık 8 dolarlık ücretle başlatılmıştı.

Google’ın fotoğraf baskı servisi, kullanıcılara basılacak fotoğrafları seçerken, hangi temalara öncelik vereceklerini soruyordu. Bu temalar arasında insanlar ve evcil hayvanlar, manzaralar ya da her şeyden biraz gibi seçenekler vardı. Kullanıcılar, fotoğraflar basılmadan önce seçimleri düzenleyebiliyordu.

Droid Life, Google’ın abonelerine 30 Haziran’dan sonra bu hizmetin durdurulacağına ilişkin bir bildirim gönderdi.

Google, açıklamasında “Son birkaç aydaki değerli geri bildirimleriniz için teşekkür ederiz. Bize bu özelliği nasıl geliştirebileceğimize dair fikir verdiniz. Lütfen, gelecekteki güncellemeler için gözlerinizi açık tutun. Deneme programımız sona erecek olsa da, bu zamana kadar aldığınız baskı fotoğraflardan biraz keyif aldığınızı umuyoruz. 

Google’ın bu hizmeti ne zaman tekrar kullanıcılara sunacağı bilinmemekle birlikte, şirketten de ek bir açıklama gelmedi. Yine de, yok olmuş bir kültür olan baskı fotoğrafa yönelik, ilginç bir girişim denebilir. 

YORUM YOK

CEVAP VER