Google Play Store’dan satın aldığınız tüm içeriklerde, fiziksel ürünlerde olduğu gibi belli durumlarda iade alabilirsiniz. Filmler, oyunlar, kitaplar ve daha fazlasını sunan Android uygulama mağazası Google Play Store’dan nasıl geri ödeme alabileceğinizi anlattık.

Google Play, sunduğu ürünlerde farklı geri ödeme politikalarına sahiptir. Örneğin, uygulama ve oyunlar ilk 48 saat içinde iade edilebilir. Bununla birlikte kitap ve film gibi dijital içeriklerde 48 saatten sonra da iade yapabilirsiniz.

Bununla birlikte bir uygulama ya da oyunda iade almak istiyorsanız bunun en hızlı yolu, satın aldıktan iki saat içinde iadeyi yapmaktır. Unutmamanız gereken bir konu ise, uygulama ve oyun için sadece bir kere para iadesi alabilirsiniz. İkinci kere ödeme yaptığınızda, Google Play iade sunmaz.

Google Play’de para iadesi almanın adımları

Google Play Store’da satın aldığınız oyun ve uygulamanın üzerinden henüz iki saat geçmediyse, geri ödeme almak çok kolaydır.

  • Bu süre içinde Android telefon ya da tabletinizde, Google Play Store’u açarak satın aldığınız uygulama ya da oyuna gidin.
  • İlk iki saatlik dönemde, pencerede bir “Geri ödeme” düğmesi göreceksiniz. Dokunmanız yeterli.
  • Bu esnada bir mesajla, uygulamayı kaldırmak ve geri ödeme almak isteyip istemediğiniz sorulacaktır, devam etme için “Evet”e dokunun. 

Hepsi bu kadar, satın alma işlemi yapmak için kullandığınız yönteme göre, ödemeniz anında yapılacaktır.

Google Play’de iki saatten sonra geri iade almak

Satın aldığınız uygulama ya da oyunun ardından iki saat ya da daha fazla süre geçtiyse, işlem biraz daha zordur. Bunun için, web tarayıcı üzerinden Play Store web sitesini ziyaret etmelisiniz.

  • Google Play web sitesine gidin, hesap sayfanızı ziyaret edin ve “Sipariş geçmişi”ni seçin.
  • Listeden satın aldığınız ürünü bulun ve “Geri ödeme isteğinden bulun” ya da “Sorun bildir”i seçin.
  • İki saatlik süreyi geçtiğiniz için, bir form doldurmanız gerekecek. Metin kutusunda durumu açıklayıp, Gönder’e dokunun.

Geri ödeme ile ilgili, 48 saat içinde bir e-posta almanız gerekecek. Ancak iki saatin ardından, geri ödemenin garanti edilmediğini de unutmayın.

Uygulama mağazasında, film ve TV dizisi içerikleri kusurlu ise, 65 gün içinde geri ödeme talep edebilirsiniz. 

YouTube Music için geri ödeme talep edilmemektedir. 

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

YORUM YOK

CEVAP VER