Google Translate, Transcribe Özelliğiyle Gerçek Zamanlı Çeviriye Başlıyor

Google Translate, Transcribe Özelliğiyle Gerçek Zamanlı Çeviriye Başlıyor

Teknoloji devi, çeviri hizmeti Google Translate ile gerçek zamanlı çeviri yapmaya başlıyor. Transcribe moduyla yeni gerçek zamanlı çeviri özelliği 8 dilde kullanıma sunuluyor.

Salı günü Google, kullanıcıların Translate Android uygulamasını kullanarak diğer dillerde konuşmaları eş zamanlı olarak yazmasına olanak sağlayan bir özellik üzerine çalıştıklarını söyledi. Gerçek zamanlı çeviri özelliği sekiz dili destekleyecek ve önümüzdeki birkaç gün içinde kullanıma sunulacak. Bu diller: İngilizce, Fransızca, Almanca, Hintçe, Portekizce, Rusça, İspanyolca ve Tayca.

![](images/google-translate.jpg)

Google Translate Ürün Yöneticisi Sami Iqram, yaptığı açıklamada, “Konuşma çevirilerini çeşitli durumlarda kullanıma sunmaya devam edeceğiz. Şu anda, Transcribe özelliği en iyi sessiz bir ortamda konuşan bir kişi ile çalışmakta. Diğer durumlarda, uygulamanın söylenenleri tam olarak anlaması için elinden geleni yapacaktır.” dedi.

Özellik Nasıl Kullanılıyor?

Özelliği kullanmak için Android cihazınızda Çeviri uygulamasını açın. Uygulamanın güncel olduğundan emin olun. Ana ekrandan “Transcribe” simgesine basın ve açılan menüden kaynak ve hedef dilleri seçin. Kopyalamayı duraklatmak veya yeniden başlatmak için mikrofon simgesine dokunun.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus