Half-Life: Alyx Artık Bilgisayarda Oynanabilecek

Half-Life: Alyx Artık Bilgisayarda Oynanabilecek

Satışı ilk olarak sadece VR gözlüklere uyumlu olarak sunulan Half-Life: Alyx, yayıblanan yeni modu ile artık bilgisayarlar ile de oynanabilecek.

Her geçen gün gelişen VR teknolojisiyle oyun oynamak ne kadar güzel olsa da ekipmanlarının pahalılığı ve istediği sistem gereksinimleri ile pek çok oyun sever tarafından bu teknoloji kullanılamıyor. Bu nedenle uzun süredir bilgisayara gelmesi beklenen indirme boyutu 48 GB olan oyun, Steam üzerinden 92 TL fiyatıyla satışa sunuldu.

Konusu Half-Life ile Half-Life 2 arasında geçen Half-Life: Alyx sürümü, Valve tarafından geliştirilen ve yayınlanan birinci şahıs nişancı gerçekçilik oyunudur. Oyun Half-Life evreninde önemli bir yere sahip olan Combine’ların dünyadaki ilk maceralarını resmediliyor. Alyx Vance ve babası Eli’nin ön planda olduğu hikayede, karakterler uzaylı güçleri olarak da bilinen Combine’ların yaptığı işgale karşı durmaya çalışıyor ve böylece büyük mücadele başlıyor.

Oyun, istenilen yerde kaydedilip tekrar aynı noktada devam etme özelliği sunuyor. Yani ‘check-point‘ noktalarıyla uğraşmayıp aynı sahneleri tekrar tekrar görmek zorunda kalmayacağız.

Half-Life: Alyx için minimum sistem gereksinimleri:

  • İşlemci: Intel Core i5-7500 veya Ryzen 5 1600
  • RAM: 12 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD RX 580
  • İşletim Sistemi: Windows 10

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus