Hey Robot, Dijital Asistanları Test Eden Oyun İçin Ücretsiz Web Sürümü!

Hey Robot, Dijital Asistanları Test Eden Oyun İçin Ücretsiz Web Sürümü!

Tasarımcı Frank Lantz’ın hazırladığı son derece zeki masa oyunu Hey Robot, artık herkesin oynayabileceği ücretsiz bir dijital versiyona sahip. Lantz, eşi Hilary, oğlu ve geliniyle bir araya gelerek karantina sırasında insanların online olarak oynayabilmesi için Hey Robot’un hızlı ve çevrimiçi versiyonunu yarattı.

![](images/hey-robot-web-2.png)

Oyun, dijital asistanlar ve akıllı hoparlörler dışında, klasik Tabu gibi oynanıyor. Kart üzerinden bir kelime seçiliyor. Dijital asistana sorulan soruyla Amazon’da Alexa‘nın, Apple’da Siri‘nin veya Google’da Google Asistanı‘nın kelimeyi yüksek sesle söylemesi bekleniyor. Tutarlılık için, herkes aynı dijital asistanı kullanması öneriliyor. Ayrıca oyunun web sürümünde, sizin ve diğer birçok oyuncunun yüksek bir puana ulaşmaya çalıştığı bir kooperatif modu da mevcut.

Lantz, Hey Robot geçen Ekim ayında bir Kickstarter kampanyası ile fiziksel bir masa oyunu olarak kabul edildiğinde “Oyun çalışıyor çünkü cihazlar o kadar iyi çalışmıyor. Diyorsunuz ki, ‘Ah bu çok kolay olacak. Bu ne kadar zor olabilir ki?’ Ama asıl mesele bu. Oyun çok zor olabiliyor.” dedi.

![](images/hey-robot-web-oyunu.jpg)

Haziran ayına kadar sponsorlara gönderilecek olan Hey Robot’un fiziksel baskısı hala üretimde. Web sitesi aracılığıyla bir kopyasını sizde önceden sipariş edebilirsiniz. Hey Robot karantina versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

comments powered by Disqus