Huawei MateBook X Pro Türkiye’de Satışa Sunuldu

Huawei MateBook X Pro Türkiye’de Satışa Sunuldu

Merakla beklenen yeni Huawei MateBook X Pro, 10. Nesil Intel Core i7 işlemci, 3K Ultra FullView ekran ve bunlara benzer birçok etkileyici özelliği ile Türkiye’ye geldi. Performans ve mobilite konusunda üst düzey özelliklere sahip olan ve kullanıcılarını gayet memnun edeceği görülen MateBook X Pro’nun fiyatı ise beklenenin üzerinde gibi duruyor.

Daha çok akıllı telefon üreticisi olarak bilinen Huawei, şimdiye kadarki en güçlü dizüstü bilgisayarını sonunda Türkiye’de satışa sundu. Her anlamda üst düzey özelliklere sahip olan ve performans konusunda ihtiyaçları fazlasıyla karşılayan yeni MateBook X Pro Huawei‘in en güncel dizüstü bilgisayarı konumunda yer alıyor.

![](images/B19CE5D2-14B7-4D57-8DE1-0A30245A1A12-1600x900.jpeg)

Marka Ultra FullView olarak adlandırdığı ekran tasarımıyla kullanıcılarına yüzde 91 ekran/gövde oranı sunarak çerçevelerinden neredeyse tamamen kurtulmuş gibi görünüyor. Ayrıca bu ekran tamamen dokunmatik özelliğe sahip olmasıyla da oldukça dikkat çekiyor.

Yeni MateBook X Pro, 10. Nesil İntel Core i7-10510 U işlemcilerle birlikte geliyor ve bilgisayar 2GB GDDR5 belleğe sahip. Bununla birlikte cihaz NVİDİA GeForce MX250 ile kullanıcıların oyun konusundaki beklentileri de karşılayacak bir performans sunuyor. 13 saate kadar video oynatabilme özelliği ve 15 saate kadar ofis kullanımına sahip olan MateBook X Pro 56Wh kapasiteli bataryayla donatılmış.

Yeni Huawei MateBook X Pro‘nun şimdilik sadece 10. Nesil İntel Core i7-10510U işlemcili versiyonunun satışta. Modelin Türkiye fiyatı ise tam olarak 14.999 TL.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus