Huawei EMUI 10 Güncellemesini P20 ve P20 Pro Kullanıcılarına Sundu

Huawei EMUI 10 Güncellemesini P20 ve P20 Pro Kullanıcılarına Sundu

Android 10 tabanlı en son yazılım sürümü olan EMUI 10 kullanıcı arayüzünde yapılan yeni değişiklikler ve iyileştirmeler ve gelişmiş kullanıcı deneyimi ile birlikte Çin’den sonra artık Asya bölgelerinin geri kalanı için de yayınlandı.

EMUI 10’a sürümü 4.71GB ve ürün yazılımı EMUI 10 sürüm 10.0.0.160’a karşılık geliyor.

Huawei P20’niz varsa ve güncellemenin olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız, cihazın sistem ayarlarına erişmeniz gerekiyor. Bunun için telefonunuzun ayarlarından “Sistem” bölümüne gidin. Oradan, “Yazılım Güncellemeleri”ne girin. Güncelleme varsa, yeni sürümü indirme ve yükleme seçeneğini göreceksiniz.

![](images/emui-10-1600x900.jpg)

EMUI 10’daki Yenilikler Neler?

EMUI 10’un yeni özelliklerine bakacak olursak, uzun zamandır beklenen karanlık temanın gelişi dikkat çekiyor. Sürüm hem sistem ara biriminin hem de onu destekleyen üçüncü taraf uygulamalarının görünümünü değiştirme özelliği sunuyor. Ayrıca sistem performansını büyük ölçüde geliştirilmiş. Buna ek olarak, yeni sürüm tamamen yeni bir tasarımla geliyor. EMUI 10 sürümü dergi stili UI düzeni, Morandi UI renk sistemi dahil olmak üzere kullanıcı arayüzü tasarımındaki en son özellikleri ve değişiklikleri getiriyor.

Şirket, en son sürümünü alacak olan telefonların takvimine yalnızca P20 ve P20 Pro telefonları dahil etti.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus