Dünya devi Sony, uzun bir zamandır akıllı telefon sektöründe beklediği patlamayı bir türlü yapamadı. Orta klasman olarak piyasaya sürmeye hazırlandığı Sony Xperia 9 isimli modelle birlikte birçok dev marka ile kafa kafaya yarışmayı bekliyordu. Ancak internete sızan görüntüler, Sony’nin bir süre daha bu ivmeyi kazanamayacağını gösteriyor.

2020 Dünya Mobil Kongresi’nde yeni model telefonunun lansmanını yapmayı planlayan Sony, Coronavirus sebebiyle kongrenin iptal edilmesiyle tanıtım lansmanını da ertelemek zorunda kaldı. Dünya çapında büyük bir ilgiyle beklenen Sony Xperia 9 ile ilgili resmi sitelerinden bilgi sızdırıldı.

Sony Xperia 9 Teknik Özellikleri

Sony’nin resmi internet sitesinden sızdırılan görüntü ve özelliklere göre 4 ayrı renk seçeneğiyle piyasaya sürülecek. Led flaşa sahip üçlü arka kamera sistemi görüntülenen Xperia 9, ekranın üst tarafında büyük bir alanı ön kamera için ayırmış görünüyor. Telefon kavisli bir tasarıma sahip. Sony Xperia 9 kamera özellikleri net olarak belli olmasa da yine orta klasmandaki rakiplerine fark atabilecek bir seviyede görülmüyor. Zira Xperia 9’un Snapdragon 765 yonga seti ile gelmesi bekleniyordu ancak anlaşılan o ki Sony beklenenin aksine, Xperia 9’u orta klasman bir cihaz olarak konumlandıracak.

Büyük umutlarla beklenen Xperia 9’un sızan görüntüsüyle birlikte muhtemel özellikleri meraklıları tarafından oldukça yetersiz bulundu. Ayrıca telefonun tasarımsal yapısı da yine birçok otorite tarafından beğenilmedi.

YORUM YOK

CEVAP VER