iPhone 11 Stoklarında Sorun Görünmüyor

iPhone 11 Stoklarında Sorun Görünmüyor

iPhone 11 modellerinin Mart ayında stokla ilgili sorunlar yaşamaya başladığı iddiaları gündeme gelmişti. Nisan ayında Apple’ın herhangi bir kısıtlama uygulamadığı bilinirken, özellikle 2’den daha fazla iPhone 11 modeli satın almak isteyenlere de izin verilmesi satıcıları rahatlatmıştı.

Apple’ın bazı ülkelerde satış oranlarının düşmesine rağmen özellikle küçük ülkelerde ise herhangi bir satış kaybına uğramayabileceği, ancak üretimde yaşanan aksaklıkların iPhone 11 modellerinin stoklarında bir eksiklik yaratıp yaratmayacağının endişe konusu olduğu belirtilmişti.

![](images/iPhone-9-2.jpg)

Satışlar Azalıyor, Stok Sorunu Yok

Apple’ın satışlarının %18’in üzerinde azalması bekleniyor. Ancak şirketin bu dönemde stok ile ilgili geçmiş ay yaşadığı endişenin bu dönemde geçerli olmadığı, bu nedenle satışlarda kısıtlamaya gitmediği kesin.

Küresel pandemi nedeniyle düşmeye başlayan üretim sayıları, salgının kademeli olarak kontrol altına alınmaya başlandığı Asya ülkelerinde üretimin normale dönmeye başlamasıyla üreticileri rahatlattı. Bu sebeple Apple’ın herhangi bir stok sorunu yaşamayacağı düşünülüyor.

comments powered by Disqus