Iphone 9 Çok Yakında Piyasaya Sürülecek

Iphone 9 Çok Yakında Piyasaya Sürülecek

Eylül ayında Iphone 12 serisini tanıtacak olan Apple‘dan kullanıcılarına bir sürpriz geldi. Düşük maliyeti ve küçük tasarımıyla Iphone 12’yi geçecek gibi görünen Iphone 9 çok yakında piyasaya sürülecek.

Apple’ın popüler 4 inç iPhone SE modeli Eylül 2018’de kullanımdan kaldırıldı. Küçük, uygun fiyatlı bu modelin hayranları o zamandan beri Apple’a tekrar böyle bir telefon beklentileri olduğunu belirtiyorlardı. Şu anda Apple’ın en küçük modeli, 4.7 inç ekran ve £ 479 / $ 449 fiyat etiketine sahip olan iPhone 8’dir. Ancak bu değişmek üzere gibi duruyor.

Sızan bir iOS 14 özelliğine dayanarak, artık 2020 için iPhone 9 olarak adlandırıldığı söylenen yeni bir iPhone SE’nin yakın gelecekte piyasaya çıkacağını biliyoruz.

![](images/Iphone-9-Çok-Yakında-Piyasaya-Sürülecek.jpg)

Alınan bilgilere göre 4.7 inç ekrana sahip olacak iPhone 9’un, Apple’ın yeni mobil işlemcisi A13 Bionic işlemci çipi, 3 GB RAM, 128 GB ve 256 GB seçenekleriyle 64 GB temel depolama alanı ile sunulması bekleniyor. Renk seçenekleri ise uzay grisi, gümüş ve kırmızı olmak üzere üç farklı şekilde olacak.

Apple’ın yeni, düşük maliyetli telefonunun başlangıçta iPad Pro 2020 veya yeni MacBook Air ile birlikte, Mart ayı sonunda piyasaya çıkması bekleniyordu. Ancak COVID-19 salgını ile ilgili gecikmelere nedeniyle, birden fazla kaynak Nisan ayında bir iPhone SE 2 lansmanına işaret ediyor

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus