iPhone ve iPad’de PS4 Oyunları Nasıl Oynanır?

iPhone ve iPad’de PS4 Oyunları Nasıl Oynanır?

Playstation 4‘ünüz var mı? Öyleyse, kendinizi şanslı sayın, çünkü artık iPhone ve iPad‘inizi Uzaktan Oynatma olarak bilinen bir özelliği kullanarak tüm favori PS4 oyunlarınızı oynamak için kullanabilirsiniz.

Sony, son derece başarılı oyun konsolu için bir ürün yazılımı güncellemesi yoluyla iOS cihazları için Uzaktan Oynatma desteği ekledi ve ayrıca App Store’da eşlik eden bir uygulama yayınladı. Bu özellik bir süredir Mac, Windows ve Android cihazlarda Uzaktan Oynatmaya izin vererek kullanıcıların konsollarında görüntülenen içeriği internet üzerinden uzaktan yayınlamalarına izin veriyor. Ve bir süredir iPhone ve iPad için de mevcut.

![](images/playstation-4-iphone-ipad-uzaktan-oynatma-nasil-yapilir.png)

Uzaktan Oynatma, özellikle evde bir kişi TV’yi kullanırken veya sadece yatakta uzanırken oyun oynamak istiyorsanız kullanışlı olur. Ayrıca, iPhone veya iPad’iniz bir Wi-Fi ağına bağlı olduğu sürece evden uzaktayken konsolunuzu bile kontrol edebilirsiniz.

Uzaktan Oynatma’yı kendiniz denemeye meraklıysanız, en az bir iPhone 7 veya altıncı nesil iPad veya daha yenisine ihtiyacınız olacaktır. Bu makalede, PS4’ünüzü Uzaktan Oynatma’yı kullanarak tüm favori oyunlarınızı iPhone ve iPad’inizde oynayacak şekilde nasıl ayarlayabileceğinizi tartışacağız.

![](images/ps4uzaktanoynama.jpeg)

Uzaktan Oynatma Kullanarak iPhone ve iPad’de PS4 Oyunları Nasıl Oynanır?

Prosedüre devam etmeden önce akılda tutulması gereken birkaç ön koşul vardır. İlk olarak, hem PS4 hem de iOS cihazınızın aynı Wi-Fi ağına bağlı olması gerekir. Sony’nin iPhone ve iPad’deki Uzaktan Oynatma işlevinden yararlanmak için PlayStation 4’ünüzün cihaz yazılımı 6.50 veya üstü çalışıyor olmalıdır. Ek olarak PS4 Remote Play uygulamasını App Store’dan yüklemeniz gerekir .

  1. PS4 ana ekranınızda, biraz sağa kaydırmak için konsolu kullanırsanız, bir “evrak çantası” simgesi görürsünüz. Ayarlar’a gitmek için üzerine tıklayın.
  2. Bu menüde biraz aşağı kaydırın ve “Sistem Yazılımı Güncellemesi” ni tıklayın. Güncellenirse, en son ürün yazılımında gösterilir. Ancak, daha eski bir sürümdeyseniz, genellikle yaklaşık beş dakika süren güncelleme yapmanız istenir.
  3. Şimdi, aynı Ayarlar menüsünde, biraz daha aşağı inerseniz, Uzaktan Oynatma bölümünü görürsünüz. Burada, “Uzaktan Oynatmayı Etkinleştir” in yanındaki kutuyu işaretlediğinizden emin olun ve hemen altında bulunan “Cihaz Ekle” yi tıklayın.
  4. PS4’ünüz şimdi App Store’dan indirdiğiniz PS4 Uzaktan Oynatma uygulamasına girilmesi gereken 8 haneli bir kod görüntüleyecektir.
  5. İPhone veya iPad’inizin ana ekranından PS4 Uzaktan Oynatma uygulamasını açın.
  6. Şimdi, kurulumu başlatmak için “Başlat” a dokunun. Henüz yapmadıysanız PlayStation Network hesabınızla oturum açmanız istenecektir.
  7. Uygulama, iOS cihazınızla aynı Kablosuz ağa bağlı PS4’ünüzü aramaya başlayacaktır. Ancak, biraz zaman alıyorsa, ekranınızın sağ alt köşesinde bulunan “Manuel Olarak Kaydet”e hafifçe dokunun.
  8. Burada, PS4’ünüzde görüntülenen 8 haneli kodu manuel olarak girebilirsiniz. Kodu yazdıktan sonra “Kaydet”e dokunun.
  9. Uygulamanın PS4’ünüze bağlanması birkaç saniye sürecektir, ancak tamamlandığında, artık PS4’ünüzü ekranınızdaki dokunmatik kontrollerle kontrol edebileceksiniz.
  10. Son adıma gelince, tek yapmanız gereken yatay yönlendirmeye geçmek ve oyunlarınızdan birini başlatmak ve oynamaya başlamak için ekran üzerindeki dokunmatik kontrolleri kullanmak.

Ekrandaki gamepad’e alışmakta zorlanıyorsanız, şanslısınız çünkü artık PS4 kontrol cihazınızı tıpkı diğer cihazlarda olduğu gibi Bluetooth aracılığıyla iPhone ve iPad’inizle eşleştirebilir ve ekran üzerindeki tıkanıklığı kullanmaktan kaçınabilirsiniz.

Burada, Sony’nin Uzaktan Oynatma işlevinin yalnızca standart bir PS4 veya PS4 Slim’e sahipseniz 720p çözünürlükte çalışacağını belirtmek gerekir. 1080p’de iPhone ve iPad’inize içerik akışı sağlamak için üstün donanım içeren PS4 Pro’ya ihtiyacınız olacak.

comments powered by Disqus