Görünüşe göre şaşırtıcı derecede güçlü çamurluklar, modaya uygun ince ışıklar ve Toyota’nın sürekli büyüyen maws trendini artıran bir ızgara ile 2020 Toyota Highlander harika görünüyor.

Highlander’ın yeni modelinin tasarımı her ailenin ihtiyaç duyduğu bir şeyle geliyor: Depolama. Aracın torpido gözünün üstünde, standart kapı ceplerinde ve orta konsol kol dayanağına ek olarak, bilgi-eğlence ekranının altında depolama alanı bulunuyor.

Koltuklar doğru konfor ve destek karışımını sunmak için tasarlanmış. İkinci ve üçüncü sıra koltuklar aynı peluş deriyle kaplanmış. Bununla birlikte, zemin ve koltuk minderi arasında neredeyse hiç yükseklik olmaması üçüncü sıranın sadece küçük çocuklar ve acil durumlar için kullanılması için tasarlandığını gösteriyor. Üçüncü sıranın büyük ölçüde genişleten düzleştirilmiş biçimiyle en iyi kullanımı şekli bagaj alanı olarak kullanılması denilebilir.

Şirket, 295 beygir gücünde 3.5 litrelik V6 motora sahip 2020 Highlander, eski modellerine göre çok daha iyi bir sürüş zevki sunuyor. İzolasyon konusunda büyük ilerleme kaydeden 2020 Highlander ayrıca geniş süspansiyon hareketi ve Goodyear Eagle Touring dört mevsim lastikleri ile daha da güçlendirildi.

2020 modelinin güncellemesinin en göze çarpan yerinin yeni iç mekan tasarımı olduğunu söyleyebiliriz. Şirket, araç içi teknolojisini arttırmaya odaklanmış gibi görünüyor. 8 inçlik bir bilgi-eğlence ekranına sahip bu modelin alt kaplamaları standart, ancak Platinum modeli, ön paneli güzel bir şekilde dolduran 12 inçlik bir ekranla donatılmış. Büyük ekranı iklim kontrolü, müzik veya yakıt ekonomisi hakkında ek bilgi sunmak için kullanılıyor. Ekran ayrıca; Alexa entegrasyonu, 4G LTE Wi-Fi erişim noktası gibi pek çok özelliğe sahip.

Toyota’nın aktif ve pasif koruma teknolojisi paketi olan Toyota Safety Sense 2.0, her Highlander’da standart olarak bulunuyor. Araç hız sabitleyici ve otomatik uzun farlar gibi sürücünün az çaba sarf etmesini sağlayan özelliklerinin yanı sıra, yaya algılamalı otomatik acil durum frenlemesi, kör nokta izleme ve çevre görüş kamerası gibi özellikleri de içeriyor.

2020 Highlander’ın ABD’de 35.000$ fiyat bandında satışa sunulması bekleniyor. Bu fiyat çeşitli opsiyonlarla birlikte 51.000$’a kadar genişleyecek.

YORUM YOK

CEVAP VER