Segmentine çok iddialı bir giriş yapan yeni Toyota Avalon, şık ve kaslı yapısıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Aracın güçlü V6 motoru tam 301 beygir güç sunuyor ve böylece araç güç ve şık tasarımı birleştiriyor.

Japon marka, yenilenen lüks aracı Avalon’u sonunda tanıttı. İlk defa araca XLE ve Limited versiyonlarında gelecek olan dört tekerden çekiş sistemiyle birlikte zorlu yollarda kullanıcısına büyük fayda sağlayacak gibi görünüyor.

Markanın yaptığı açıklamaya göre 2021 Toyota Avalon şehir dışında 6.9 litre, şehir içinde 9.4 litre ve ortalama ise 8.4 litre yakıt tüketimi sunacak. Yeni Toyota Avalon V6 motorlu olarak tam 10 farklı versiyona sahip olacak.

Spor modu ile gelecek olan Toyota Avalon, 301 beygir gücünde DOHC 3.5L V6 motora sahip olacak. Araç doğrudan geçişli 8 ileri otomatik şanzımanla birlikte gelecek. Ayrıca araçta çift egzozlu gaz tahliye sistemi de bulunacak.

Aracın bazı modelleri Yamaha ahşap kaplama ile bazı modelleri ise alüminyum kaplama ile donatılmış. Belirli modellerde de hakiki deri kaplı koltuklar bulunuyor. Şimdilik aracın fiyatı ve hangi ülkede satışa sunulacağı bilinmiyor.

YORUM YOK

CEVAP VER